6 DŮVODŮ, PROČ JE DOBRÉ VSTÁVAT BRZO RÁNO

14. dubna 2016

Jste ranní ptáčata? Já teda ani náhodou. Ale chtěla bych být. Má to rozhodně pár nesporných výhod, o které my „sovy“ přicházíme.
Článek se ke mně dostal docela náhodou, ale opět si myslím, že jsem narazila na něco, co je lehce k zamyšlení. Pro nás co sedíme do tří hodin u notebooku a ráno bychom si pak nejradši nafackovali, je to šest krásných důvodů, proč zkusit změnit náš (občas skoro destruktivní) režim.


Jsou lidé, kteří vstávají brzo ráno opravdu úspěšnější, nebo je to jen náhoda? Světový režim je pro nás „sovy“ nastavený bohužel trochu nepřívětivě. Ve 12 večer (většinou marně) bojuju s myšlenkou, že bych měla jít spát. Bojuju s ní asi dvě hodiny. Když se mi pak povede konečně usnout, vstávat v 7:00 je pro mě zlý sen.

Absolutně nechápu lidi, co si jdou ráno po probuzení zaběhat. Nejen že bych na to neměla energii, já bych u toho usnula. Nechápejte to špatně, mě to spíš fascinuje. Mě se podařilo usnout na cestě z postele.

Je dokázáno, že lidé se dělí podle chronotypu na večerní a ranní typy. Na Sovy a skřivany. Každá jednotlivá skupina je nejproduktivnější v rozdílnou dobu. Skřivani do desáté hodiny ranní a sovy od desáté hodiny ranní. Já se považuju za extrémní sovu. Veškeré učení co jde odložit na později, dělám večer. Kolem osmé až dvanácté. Vstávám nejlépe v jednu odpoledne.
Většina lidí se řadí do kategorie „něco mezi“, extrémních případů je spíš méně.

Každý má svůj biorytmus nastavený jinak. Nemá cenu bránit se své přirozenosti, ale krotit ji tak, aby nám nekomplikovala život, to ano.

Například jedna taková zajímavost. Víte že..

„Když budete vstávat o dvě a půl hodiny dříve než obvykle, získáte oproti ostatním 150 minut navíc, což je 17 a půl hodiny týdně, víc jak 70 hodin měsíčně a 840 hodin ročně.“

To už může být pro někoho motivace.. Prodloužit si život. Třeba v tom najdete klíč svého úspěchu.Celý článek: ZDE


6 komentářů:

 1. Jsem typický skřivan a už ted se těším, až si půjdu večer lehnout. Klidně bych chodila spát ve 21h, ale je mi to trochu trapné :-) Když potřebuju být vzhůru déle než do 22h, musím si dát kávu, abych přežila.
  Jsi krasna

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To ti závidím, já si každé ráno říkám, že dneska už půjdu spát dřív a pak se podívám na hodiny a zjistím, že je půl 1 a já se teprve začínám učit do autoškoly. :D Klasická sova no..

   Vymazat
 2. Tak teď jsem se i zasmála, já ten boj vyhrála, posílám odkaz :-) http://www.ninaklenovits.cz/moje-clanky/sport-aktivity/

  OdpovědětVymazat
 3. Jojo, další z těch, co běhá v 6 ráno. Jak to holky děláte? :D

  OdpovědětVymazat
 4. Tak já jsem taky typická sova :D kolikrát mám problém usnout brzo. Dřív jak kolem 12 večer prostě neusnu, občas mě to celkem štve páč si říkam, kdybych šla spat driv tak taky driv vstanu a spoustu věcí stihnu, jenže to ne, vše je duležitejší jako třeba serial, psaní s lidmi atd.. :D takže vím přesně jak se cítís a na běh po ránu mě taky neužije :D www.fitfoodhealthy.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Oh, mluvíš mi z duše! :D Poslední dny to mám dokonce tak, že chodím spát třeba kolem páté ráno. Například teď je 5:20 a já odepisuju na komentáře na blogu.!! :D

  OdpovědětVymazat

Latest Instagrams