IRSKO NEBO MALTA?

6. června 2016

To bych to nebyla já, abych pořád něco nevymýšlela a neměnila. Takže to vypadá, že pojedeme na Maltu. Irsko jsem vybrala především kvůli angličtině a taky proto, že nemám ráda Anglii, jenže když jsem tak jedno odpoledne brouzdala na internetu, došlo mi, že to zkrátka není přesně to místo, kde bych chtěla strávit svůj další rok života.

„Myslím si, že když člověk cestuje, nebo chce cestovat, musí umět změnit plány.“


Můj přítel je příkladem pravého opaku. Změnu nesnáší. Nemá rád, když mu změním plán na večer, natož na další rok, ale i přes to, se s Maltou nakonec smířil. Neměl moc na výběr. Začala jsem mu vyhrožovat Portugalskem.

Cestovat s někým, především s vaším partnerem, je těžší než, když cestujete sami. Na jednu stranu jste si oporou, ale na druhou, je to dvakrát tolik problémů, co musíte vyřešit. Je to náročné a váš vztah to skutečně prověří. Pokud máte nějaký problém, tak se ukáže. Na druhou stranu si pak můžete být jistí, že vás jen tak něco nerozdělí.

Malta má oproti Irsku hned několik výhod. Je tam příjemně teplo i v zimě. Nachází se zde parádní Irská hospoda. A na krásné letní fotky se můžete těšit i na podzim! Důvodů mám samozřejmě víc, ale ta Irská hospoda mě dostala. Je to sranda, protože přímo sem hledali barmana, takže jestli tohle není znamení tak už nic!

Malta bude navíc skvělé místo na rozjezd mého projektu. Projekt je zatím v plenkách, ale pracuje se na něm a jsem si jistá, že o nás ještě uslyšíte.

„Bylo to spontánní rozhodnutí, ale taková já jsem!“


Neříkám, že je to rozumné, ale ani že není. V Irsku bych asi nebyla šťastná a takhle vím, že náš pobyt nebudou zatěžovat zbytečné pochyby. Mám štěstí, že mám přítele, jakého mám a že mi nechává volnou ruku, stejně tak jako rodina. Můžu si vymyslet skoro cokoliv a vím, že se mnou půjde. Je to štěstí a každé z vás bych takového přála, ale pamatujte…

…i v opačném případě je to jen váš život. Nenechte se brzdit rodinou ani partnery.by Corra
10 komentářů:

 1. Musím říct, že mě víc láká Irsko a doufám,že se tam jednou podívám. Strávit rok v cizině mi zní jako rajská hudba.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Irsko mě láká taky, ale spíš jako dovolená, než jako místo, kde bych chtěla žít. Malta bude změna a to já teď potřebuju. Neříkám na celý život, ale chci něco jiného a to Malta pro mě teď přesně je. :)

   Vymazat
 2. mala som ex boli sme totalne odlisni, ja milujem cestovanie on nie a vlastne aj to bol z jednoho dovodu rozchodu, teraz co mam partnera za co vdacim ♥ je akcny neboji sa nicoho , vymysla cestujeme, milujeme dobrodruzstva...
  ak sa nejde rozhodnut tak cakaj na ten spravny moment ktora moznost je spravna :D ukaze ti cestu ktoru ist/neist ♥ Ja by som si určte vybrala MALTU :)

  TeenMummy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S přítelem si v takových věcech obvykle rozumíme. Byli jsme pět let kamarádi, než jsme se dali dohromady a přiznám se, že změnu nesnášíme oba. Jen tohle byla moje změna, :D takže to překonával jen on. Jinak Malta u mě 100% vyhrála. Už se tam oba moc těšíme. :)

   Vymazat
 3. Pred nedávnom som bola v (síce) v Severnom Írsku a bolo tam úžasne! :) Ale samozrejme rada by som navštívila aj Maltu. Ale určite by bolo super aj tam aj tam :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To by právě určitě bylo. Kdyby to nebylo tak hrozně nepraktické, tak bych žila klidně půl roku v Irsku a půl roku na Maltě. :D

   Vymazat
 4. Odpovědi
  1. Irsko je krásná země a já se tam určitě podívám. Kdo ví, třeba to bude hned další země až opustíme Maltu. :)

   Vymazat
 5. Jej, to že si chtěla jet s přítelem do Irska mi celou dobu asi nějak unikalo :D Každopádně teď už jsem alespoň trochu v obraze. :)
  Já moc Anglii taky nemusím, nebo jako někdy bych tam chtěla jet znovu, ale nechtěla bych tam nikdy žít. V Irsku jsem nebyla, tak nevím, ale pořád je to kousek u Anglie, takže to tam nejspíše bude podobné, asi? :D
  Každopádně jsem hrozně ráda, že jste se nakonec rozhodli pro Maltu! Tam jsem sice taky nebyla, ale rozhodně bych tam sama jela radši než do Irska (nic proti irsku.). Hlavně ať se vám to všechno povede a v září opravdu vyjedete na Maltu! :) Určitě to tam bude super! Trochu závidím :3 :D
  DENYII

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se ani nedivím, moc jsem o tom nepsala. Nic se zatím nedělo, takže nebylo o čem. :) V Irsku je to podobné jak v Anglii, to máš pravdu, hlavně co se týká počasí. Mně se líbí Irská kultura, takže se těším až se tam taky jednou podívám, ale teď radši tu teplejší a prosluněnou Maltu. :D

   Vymazat

Latest Instagrams