MALÁ OCHUTNÁVKA Z IGNIS BRUNENSIS 2016

12. června 2016

Letos je to již 19. ročník přehlídky ohňostrojů, který se koná na Brněnské přehradě a já tam jako každý rok, rozhodně nesměla chybět. Ohňostroje jsou jeden z důvodů, proč jsem ráda, že bydlím v Brně. Když jsem byla menší, znamenalo to pozdější vstávání do školy, protože nám vyučování začínalo až o půl desáté, později to byl krásný závěr školního roku, pak úleva že máme konečně po zkouškách a teď krásná vzpomínka, když je další rok asi neuvidím.Mám je zkrátka a dobře velice ráda a letos jsem zde byla kromě jiného i jako fotograf. Ohňostroje fotím úplně poprvé a řeknu vám, není to sranda. Z 350-ti nafocených fotek mi vyšlo asi pět, které nebyli moc rozmazané, nebo třeba úplně černé. Mít zrcadlovku a stativ totiž ještě neznamená, že se fotky povedou. Chce to dokonalé načasování a pak se snažit při zmáčknutí spouště s foťákem nepohnout. Zkrátka děs běs.

V terénu, kde je to navíc samá díra nebo hrbol, je to skoro zbožné přání. Příště to chce najít určitě nějakou betonovou plochu. Přidávám pár fotek ze středy, kde se bylo na ohňostroj podívat přes 130 tisíc lidí.

Moje vlastnoručně vystřelená růže. Ušpinila jsem si u toho bílé tričko a málem zabila vedle mě stojící dítě, když se moje špatně otevřená "zbraň" vracela zpět, ale nakonec jsem - a dokonce - na druhou ránu trefila svoji tradičně černou růži.


Tak tohle byl pokus ze středy. Nic moc řekla bych, takže jsem to šla napravit hned v sobotu a tentokrát jsem vybrala o něco lepší místo. Umanula jsem si totiž účast ve fotosoutěži, tak uvidíme. 


Tentokrát jsem fotila z hráze a myslím si, že se fotky povedly o mnoho líp než ve středu. Svoje nejlepší kousky si zatím nechávám pro sebe, ale pokud se mi podaří dobře nafotit závěrečný ohňostroj na Špilberku, tak se nějaké pravděpodobně objeví v dalším fotomixu.


Na závěr bych jen chtěla říct, že jsem ráda, že konečně něco není jen v Praze ale i v Brně! :D Doufám, že si Brno tuhle výsadu udrží a my nebudeme muset nikam daleko jezdit. Když máte totiž přehradu jen deset minut pěšky, tak je to víc než dokonalý. A co vy? Byli jste se letos podívat?by Corra10 komentářů:

 1. Skvělé fotky, hlavně to ruské kolo má nádherné barvičky :)

  OdpovědětVymazat
 2. Odpovědi
  1. Jsem ráda, že se fotky líbí. Akce to byla super, jako každý rok. :)

   Vymazat
 3. Jůů, to teda byla akce, to bych si taky nechala líbit! A ty fotky jsou boží! Myslím, že tvá účast ve fotosoutěži určitě dopadne dobře :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, to uvidíme. Ve focení ohňostrojů jsem nováček.. :D

   Vymazat
 4. Muselo to být moc hezké! :) Fotky jsou fakt super, já když jsem fotila ohňostroj na Silvestra, tak to dopadlo vyloženě katastrofárně :D Ty tvoje fotky, které si fotila z hráze jsoou rozhodně super úžasný! :)
  DENYII

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju. :) Můj první pokus dopadl taky hrozně, takže do třetice všeho dobrého jsem fotila i sobotní na Špilberku a myslím, že se jich pár povedlo. :)

   Vymazat
 5. To jsou úžasné fotky :) To bylo určitě nádherné, už jen z těch fotek závidím :)
  Gabrieless

  OdpovědětVymazat

Latest Instagrams