TIP NA NEOBVYKLOU DOVOLENOU PRO MILOVNÍKY I NADŠENCE STŘEDOVĚKU

28. června 2016

Pokud chcete zažít zas trochu něco jiného, tak Dětenice jsou pro vás to pravé. V tomhle městečku nedaleko od Prahy se totiž nachází místo, ve kterém se čas nadobro zastavil. Dětenický středověký hotel vás okouzlí svou atmosférou a přenese do dob, kdy chlapy byli ještě chlapy a ženy ještě uměli vařit. A i když třeba nejste historičtí nadšenci, doporučuji sem alespoň na noc zavítat, protože pro mě osobně to byl velice příjemný a neobvyklý zážitek.


Když jsem vystoupila z auta, ze dveří hotelu vyběhla jakási čarodějnice a s hrubým tónem v hlase vyzvala opodál čekající skupinku lidí ke vstupu dovnitř. Moje první dojmy byly "co to tady hrají kruci za divadlo", ale když mi později slečna u recepce vynadala, že mám vrátit klíč zpět, když jdu ven, protože bych ho prý " ještě někde prochlastala" tak jsem pochopila, že normálního jednání se tu jen tak nedočkám. 

Každopádně musím říct, že mě to zaujalo. Každý člověk, který je součástí hotelu na vás nepromluví normálně, o to víc se ale cítíte jak někde mimo realitu. Atmosféra je odlehčená a většina narážek je velice vtipná, což vynahrazuje drsný přístup, na který může trvat než si zvyknete. Nic pro rádoby fajnovky. :D 


Omlouvám se za kvalitu.
Tohle byl náš pokoj a "záchod". Naštěstí pro mě splachovací. Jen sedět nad dírou bylo opravdu divný. Další skvělou vychytávkou byly dveře od koupelny, které se skládaly pouze z prken. Něco jako ta část v levém dolním rohu. Kdybych neměla pokoj s bráchou, tak by mi to přišlo i zajímavé, ale ty chvíle když byl jeden na záchodě a ten druhý měl z první ruky všechny zvuky, které z vás při tom vyšli byl vážně zážitek.


V Dětenicích máte celkem tři možnosti pobytů. My měli klasický měšťanský. Můžete si ale zaplatit i Královský nebo Císařský. Cenově se to samozřejmě liší. Na jednotlivé balíčky se můžete podívat ZDE


Tohle je chodba s pokoji. I přes den tu byla v podstatě tma, fotka je focená přes blesk. Dekorace a výzdoba jsou v celém hotelu opravdu unikátní. Když nejste detailisti a historicky nehodnotíte každý kousek co visí na zdi, tak celkový dojem a atmosféra je opravdu úžasná.


Při cestě z krčmy po pár pivech.
Ve středověké krčmě se koná od 19:00 do 22:00 hodin večerní středověký program. Pro mě určitě největší zážitek dne. Tlupa neslušně chovajících se lidí pobíhá všude kolem vás a nedej bože, že vám výběr piva trvá o chvilku déle. Na otázku co mají za pivo se vám dostane odpověď pouze "světlý a tmavý" a při pohledu na lístek do sekce bezmasá jídla tedy "pro listožrouty" je jediná položka a to "žrádlo pro kozy" což je salát. Zkrátka nic pro vegetariány. Ve středověku to přece taky nikdo neřešil ne? V rámci středověkého programu se hráli scénky. Téměř každá scénka měla zpestření, že byla vybrána nějaká "oběť" aby ve scénce pomohla. Já měla to štěstí/smůlu, že jsem hrála v 90% takových scén. Jednou jsem byla princezna, podruhé pomocník kata, nebo jsem tancovala s jakousi slečnou při hudebním vystoupení. S tím musíte počítat. Především pokud jste mladá slečna, nebo nevypadáte úplně zapškle, tak na vás alespoň jednou dojde.


Dokonce se mi poštěstilo mít na sobě hada. Konkrétně velkou krajtu. Já mám hady ráda, takže to pro mě byl úžasný zážitek. Ne už pak tolik to, že mi ten úžasný pán nacpal hadí ocas mezi nohy a pak si to pokusil vyfotit. Všechno v rámci vtipu samozřejmě. :D Jak říkám není to nic pro stydlivky a je škoda když si to neumíte užít. Určitě doporučuji nějaké to pivo, jinak to bude pro někoho možná spíš stresující. 

Ten pán s hadem. Taky polykač ohně a kouzelník.
Závěrem musím říct, že Dětenice byli pro mě opravdu zážitkem. Kvůli špatnému počasí jsem bohužel nebyla ani na rytířském turnaji a ani v pekle, ale věřím, že by to bylo určitě skvělé. Večer v Krčmě by to asi nepřekonalo, ovšem pokud se někdy rozhodněte tento středověký hotel navštívit, tak vřele doporučuji využít všeho co nabízí.


Nakonec vám tu přikládám odkaz na stránky a na slevomat, kde právě probíhá akce na tento úžasný zážitkový pobyt. Takže udělejte radost sobě, svému partnerovi či partnerce a nebo třeba dětem a jeďte si to taky užít! By Corra
8 komentářů:

 1. Byla jsem tam už párkrát, hlavně v krčmě. a Nejvíc mě vždy dostane odpověď na objednávku vody "naprděnou nebo nenaprděnou?" :D ale jak řikáš, nic pro fajnovky. Časem si zvyknou, ale zprvu je to pro ně drsný. Už jen když přijdou se zeptat na objednávku s tím, jestli už jsme žrali. :D

  OdpovědětVymazat
 2. Přesně! :D Já se dlouho nikde tak nepobavila. Škoda jen, že je to až u Prahy.

  OdpovědětVymazat
 3. Už jsme o podobných restauracích a hotelech slyšela, ale zatím jsem nesebrala dost odvahy! :D Podle článku to vypadá moc zajímavě, jen nevím jestli jsem na tento typ zábavy stavěná! Jsem docela stydlivá, takže já bych se asi cítila nepříjemně! :D Každopádně fajn tip! :)
  www.lifestylebirdie.com

  OdpovědětVymazat
 4. Oni zase když vidí, že opravdu nechceš, tak tě nechají být, jen je to škoda. :D Taky jsem byla poprvé spíš ve stresu, než že bych si to kdoví jak užila. :D Ale nakonec super!

  OdpovědětVymazat
 5. Děkuji za super tip. Fotky mě nalákaly, že tam určitě v dohledné době zavítám :)

  OdpovědětVymazat
 6. Tak to jsem ráda, to byl účel. :D :)

  OdpovědětVymazat

Latest Instagrams