BARMANSKÝ KURZ V BARU HIGH

4. srpna 2016

Další cíl splněn. Od 31. 7. 2016 jsem oficiálně hrdou majitelkou barmanského certifikátu BASIC BARTENDER COURSE barového institutu Bar High v Praze. Do plánovaného odjezdu na Maltu zbývají dva měsíce a já si můžu odškrtnout, další ze svých úkolů v seznamu "udělej před."


Protože jsem z Brna, zvolila jsem si variantu dálkového studia. Na naučení veškeré teorie jsem měla krásný měsíc, ačkoliv - co si budeme povídat - věnovala jsem tomu přibližně týden. Teorie obsahovala přípravu 70ti koktejlů a základní informace o výrobě a historii jednotlivých druhů alkoholu.


Kurzu bych vytkla asi jedině jeho umístění. Do Nehvizd u Prahy jezdí nedělní autobus jednou za dvě hodiny a pokud jedete z Brna, tak zkombinovat student agency a metro s řádem jednoho, co dvě hodiny jezdícího vesnického autobusu, je téměř nemožné.


Manhattan
V rámci praxe jsme si připravili několik koktejlů, vysvětlili práci s shakery a ukázali pár triků. Prostředí baru bylo velmi příjemné a moderní. Každý měl svůj pracovní prostor, náčiní i alkohol. Vyrobené koktejly jsme mohli navíc klidně vypít.


Pink Lady a Golden Cadillac
Určitě bych považovala za lepší variantu denní studium, kdy je praxe rozložená do více dní, ale i v případě dálkového asi nemůžu nic vytknout. Kurz mě bavil a potěšil mě i flexibilní přístup ze strany pana Janouška, když jsem potřebovala náhle změnit termín.


Golden Cadillac s elegantním zdobením tří kávových zrn na povrchu.


Pinacolada a Swimingpool


Můj pokus o normální výraz. 


Pan Janoušek při přípravě drinku Tequila Sunrise


B 52A co mi kurz vlastně dal? Asi bych si troufla říct, že bych zvládla vše, co se od začínajícího barmana čeká, i když možná lehce neohrabaným způsobem. Zjistila jsem, že s Americkým shakerem si opravdu nerozumíme a že tím pádem ze mě feestyle barman asi nebude. 

Každopádně, jsem zase o další papír blíž ke své práci na Maltě a to mě opravdu těší. Možná dokonce neskončím jako umývač nádobí i přes svou značně nedokonalou angličtinu. Tak uvidíme.  by Corra


16 komentářů:

 1. Teda, ty jsi šikulka! Já mám ráda úplně nejradši Cosmopolitan :) Těším se na články z Malty! A dávám odběr, kdyby tě i můj blog zaujal, budu ráda, když mě budeš sledovat také :)

  BLOND SITE

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo tak Cosmopolitan mám taky ráda, jen ho už znám, tak jsem si radši namíchala právě Pink Lady. :) Dávám taky odběr. Máš krásný blog.

   Vymazat
 2. Ježiš to vyzerá super! Gratulujem :)
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 3. waau,to je super :) vždy som obdivovala a páčilo sa mi povolanie barmana :)
  MakeUpByVeo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně taky. :) Jen jsem to zatím obdivovala vždy z druhé strany baru. :D

   Vymazat
 4. Jé, tak to je super! :) Všetky tie drinky vyzerajú naozaj super.
  CAROLINE

  OdpovědětVymazat
 5. Odpovědi
  1. Thank you Aliona! I follow you on Instagram. :)

   Vymazat
 6. Jít na barmanský kurz je něco, co mám na svém bucket listu :)! Gratuluji!
  littlecapsule

  OdpovědětVymazat
 7. Určitě jdi do toho! :) Když už to třeba nevyužiješ v práci, tak a na párty určitě jo. :D

  OdpovědětVymazat
 8. Tenhle kurz jsem se ze zájmu udělala taky. A stejně si od té doby míchám pořád dokola jen Cosmopolitan :D www.deniktricitky.cz :)

  OdpovědětVymazat

Latest Instagrams