| CHODÍM NA ENGLISH MEETUPY | JSOU TO ZKUŠENOSTI ZADARMO

22. srpna 2016


Pokecat, seznámit se, procvičit si angličtinu. Za mě tu platí hlavně to poslední, a to získat hodiny konverzace zdarma. Někteří si platí rodilé mluvčí za 450,- na hodinu. Já s nimi chodím na pivo a mám to zadarmo.  A víte co? Funguje to.

Svůj první meeting jsem navštívila asi po dvou měsících kurzu angličtiny. Chtěla jsem si vyzkoušet jaké to je mluvit i s někým, kdo nemá český přízvuk, nebo jehož angličtina není tak vypracovaná jako u lektorů ve škole. Takže když jsem poprvé objevila na internetu tento MeetUp, neváhala jsem.

S mojí tehdejší úrovní angličtiny jsem většinu času jen stála a snažila se chytat střípky konverzací, které zrovna probíhaly v mojí skupině, ale učila jsem se. A i když jsem s těží rozuměla všemu co se tam probíralo, byli i chvilky, kdy se na mě usmálo štěstí a já dostala šanci odpovědět.

Šlo sice spíš o pokus, dostat ze sebe plynulou a smysl dávající větu, ale po chvíli, až opadla ta prvotní nervozita, jsem zjistila, že se dokonce i bavím. Na akcích typu MeetUp, bývají lidé obvykle velmi přátelští a ani tohle není výjimka. Skupinky se střídají a vy za chvíli zjistíte, že znáte celou hospodu.

MeetUpy bývají zpravidla každý měsíc. Největší organizátor podobných akcí v Praze a v Brně je asi  www.foreigners.cz  
Při příchodu dostanete nálepku se jménem a kartičku s pomocnými otázkami, pro případ, že nevíte o čem konverzovat. Na posledním MeetUpu teď v srpnu se například hrálo otázkové bingo.

Je to skvělá možnost jak spojit teoretické studium angličtiny s praxí. Pokud se učíte doma, nebo pro vás byla právě nedostatečná praxe dosavadní výmluvou, proč jste s angličtinou  ještě nezačali, tak máte od teď smůlu!

Říká se, že mluvením se člověk učí nejlíp. Za mě je to pravda. Nebudete sice umět gramaticky správně všechny časy, budete přehazovat slovíčka a plést členy, ale domluvíte se. Stejně jako já. Nejsem perfektní, to rozhodně ne a taky mi ještě dost slovíček chybí, ale vystačí mi to.

Takže pokud ještě nemáte angličtinu na svém bucket listu, je na čase ji tam napsat. Zahoďte všechny své výmluvy a prostě začněte. Začněte hned. Ne nadarmo se říká, že…


…slovo ZÍTRA, může být i krásné synonymum pro NIKDY.TIP: ONLINE JAZYKOVÉ KURZY

Pro všechny, kteří začínají HNED.


by Corra


18 komentářů:

 1. Moc pěkný článek :) angličtinu miluji, škoda jen, že mam Prahu celkem z ruky a Brno ještě dál :( musí to být, ale nezapomenutelná zkušenost a člověka to hodně obohatí. :) www.fitfoodhealthy.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To ano. :) Já jsem si díky tomu například potvrdila, že to v cizině zvládnu. Dost jsem se totiž bála, že jim nebudu rozumět. :D

   Vymazat
 2. Krásný článek :) O těchto skupinách slyším poprvé, určitě to musí být skvělý zážitek :) Angličtinu mám moc ráda :) Přeji ti ať tě to baví i dál :)
  Pauline's Tiny World

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Já se o těchto skupinách dozvěděla právě až při studiu. Je to trochu škoda, protože bych to jinak využila určitě i dřív. :D

   Vymazat
 3. Tohle je opravdu nejlepší způsob, jak si osvojit cizí jazyk. :) Já teda bych se tam bála jít. Jsi pro mě hrdinka. :D I když vím, že mám angličtinu na dobré úrovni, bála bych se, že jim nebudu rozumět. A ačkoliv vím, že se s tím počítá a že mě za to nikdo nesežere, je mi to nepříjemný. Musela bych si předtím asi dát aspoň jedno pivo. :D
  Moc hezký článek. :))
  KattyLife

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Můžu ti říct, že já taky nebyla zrovna v klidu. :D Navíc byla moje angličtina tehdy přinejlepším hrozná, ale když máš naplánovaný žít v cizině, tak tě to donutí. :D
   A ano, pivo pomáhá. :D

   Vymazat
 4. Angličtinu bych se chtěla naučit více a umět hlavně mluvit, vždy se zaseknu a nic.

  Monča / KOSMETIKA PŘÍRODNĚ /

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, a na tohle jsou právě MeetUpy ideální. :) Procvičíš se, zjistíš kde máš mezery a budeš mít aspoň každý měsíc motivaci se o něco zlepšit.

   Vymazat
 5. Wau, o tomto počujem prvýkrát ale je to úplne skvelý nápad. Precvičiť si cudzí jazyk, zabaviť sa a spoznať nových ľudí? Kto by povedal nie. Škoda, že u nás niečo také nie je. Máte šťastie. :)
  SweetSunshine

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Třeba je. :) Podobných skupin existuje hodně, možná by stačilo mrknout na internet.

   Vymazat
 6. O ničem takovém jsem nikdy neslyšela ale vypadá to lákavě :)
  http://nicoleshyblog.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 7. This is so inspiring! I love the post:)

  irenethayer.com

  OdpovědětVymazat
 8. O něčem podobném jsem již slyšela, ale nesláším být s novými lidmi v kroužku a seznamovat se, mluvit o různých tématech atd...jsem hrozně stydlivá! :D Takže nevím, jeslti to je úplně por mě, ale už tu mám rozkliklou jejich fb stránku! :)
  Mám teď nově na blogu tlačítko na "lajk" mojí fb stránky, tak budu moc ráda, když i Ty klikneš! :) Já už Tebe sleduji! :)
  www.lifestylebirdie.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem šla poprvé s kámošem z jazykovky a určitě jsem se styděla míň, než na to být úplně sama, ale je to na tobě. :) Jen si myslím, že je škoda to aspoň nezkusit.

   I když na fb obvykle neklikám, tak máš ode mě lajk. :)

   Vymazat
 9. Skvělý článek! Ani jsem nevěděla, že něco takového existuje. Díky! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem o tom dlouho nevěděla. Až na jazykovce, kde mi o tom řekla spolužačka. :)

   Vymazat

Latest Instagrams