#ZA-TO-CO-NÁS-BAVÍ

9. srpna 2016

Kdo žije průměrným životem, trpí nedostatkem představivosti.

 - OSCAR WILDE Nejsem zastáncem názoru, že když někdo odmítne dělat práci, která ho nebaví, nebo z ní z toho samého důvodu odejde, je automaticky líný a nezodpovědný člověk. Taky si nemyslím, že být vděčný za práci prodavače v supermarketu je dnes chvályhodný počin.

Přesto existuje plno lidí, kteří by se mnou teď nesouhlasili. Někteří by se mnou dokonce hádali a nazývali mě tím nezodpovědným a líným člověkem.

Ale to nevadí. Pokud si někdo takový dokáže upřímně odpovědět na otázku, jestli je ve svém zaměstnání šťastný a bez ohledu na odpověď v něm zůstane, pak jeho rozhodnutí a názor respektuji, ale na mém, to nic nezmění.


„Co platilo kdysi, neplatí dnes.“


Je zvláštní, že i v dnešní době existuje princip takzvané „vděčnosti.“  Vděčnost za to, že máme práci, že vyděláváme dost na zaplacení nájmu a že si můžeme dovolit jednou za rok slušnou dovolenou.

Lidé jsou vděční, že žijí svůj průměrný život a neustále myslí na to, jak by mohlo být i hůř. Obklopují se lidmi se stejně nesmyslným životem, a tím se ještě víc utvrzují v představě, že je to tak v pořádku. 

Problém podobných lidí je, že se bojí chtít něco víc. Mít lepší práci, mít víc peněz, mít pohodlnější život. Považují to za luxus, který je určen pro ty druhé. Bojí se opustit zaměstnání a vystoupit z komfortní zóny jistot. Je rozdíl radovat se z maličkostí a snažit se přesvědčit, že nám ty maličkosti stačí. Chtít víc neznamená být chamtivý. Znamená to chtít něco dokázat. Uznávat lidi, kteří pracují tvrdě a za málo peněz, to byl hit našich babiček.  Dneska máme možnost žít způsobem, jaký si vybereme, protože dnešní doba takovým lidem přeje. 

Odpoutejte se od těch, kteří vás drží ve svém nízkém průměru a začněte přemýšlet, jaký by měl být ten váš. Je to snad prodavač v supermarketu? Operátor v call centru? Recepční?

Nechci ztrácet čas tam, kde vím, že to nemá budoucnost. Pro mě je takové zaměstnání jenom přechod. Něco, co mě za čas posune k tomu, co chci. Něco, díky čemu zjistím, co opravdu nechci. Je to jen cesta, kterou by si měla většina lidí projít, než se dostanou tam, kam vlastně chtějí.

A vděčnost?

Ne, tu já zde určitě necítím.


„Kdykoliv zjistíte, že žijete jako většina ostatních, nastal čas
zastavit se a začít přemýšlet, co dál.“ 

-MARK TWAINby Corra

16 komentářů:

 1. Já jsem neskutečně šťastná, že vím o tvém blogu :) Vždy si tu přečtu úžasné a zajímavé články, se kterými se z většiny ztotožňuji :) Třeba s tímhle úplně souhlasím. Člověk má být v prostředí, ve kterém tráví většinu života šťastný a spokojený. A pokud tomu tak není, je něco špatně a měl by to napravit :) Nechceme se přeci ve stáří vracet do vzpomínek a zjišťovat, že jsme vlastně celý život byli nešťastní a nic jsme pro to neudělali :) Opravdu skvělý článek!
  Pauline's Tiny World

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! :) Hrozně mě těší, když vidím, že podobné články někoho zaujaly. Jsou to názory o životě a o přístupu k němu a pokud je ostatní sdílí, jsem víc než ráda.

   Vymazat
 2. Pěkný článek, já většinou věcem nechávám volný průběh a tak to nejspíše udělám i s mým budoucím životem a zeměstnáním;) Jinak díky za milý komentář na blogu, ale nějak se mi ho podařilo nedopatřením smazat:P ráda se sem vrátím;)

  www.double-claire.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. :) No, to nevadí, určitě ti ještě nějaký napíšu. :D A pokud se sem někdy vrátíš, budu moc ráda.

   Vymazat
 3. Skvelý článok! ♥ Úplne s tebou súhlasím v tom, že človek by mal byť v takom prostredí, ktoré ho robí šťastným.
  CAROLINE

  OdpovědětVymazat
 4. Odpovědi
  1. Já děkuji za krásný komentář. :)

   Vymazat
 5. Ľudia si o mne veľakrát myslia, že som nevďačná, keď chcem odísť z mesta a pohnúť sa ďalej. Avšak to vôbec nie je pravda. Som neskutočne vďačná za všetko, čo mám. A som aj spokojná ale JA CHCEM VIAC. Jednoducho, túžim v živote niečo dokázať, mať sa lepšie, byť úspešnejšia a bohatšia. To neznamená, že som chamtivá a pohŕdam inými ľuďmi. Veľká pravda, čo si napísala. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne každý to zkrátka chápe. Chtít od života víc, by měla být naše přirozenost. Věřím, že ty to dokážeš. :)

   Vymazat
 6. super článok, treba si plnit sny a nie niekde predavačku robiť a potom sa stazovat ved jasne ked sa stazujes ked si preto nic nespravila :D nebud ovcou v stade ♥

  super blo :)

  http://teenmumy.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
 7. Velmi pěkný článek na zamyšlení.:) Připomnělo mi to osobu, která je mi velmi blízká. Bohužel se vzdala snů pro druhé-rodinu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to každého volba. Neodsuzuji, když se někdo rozhodne vzdát snů pro rodinu, ale taky si nemyslím, že je to úplně správné. Já bych to neudělala.

   Vymazat

Latest Instagrams