NA ZIMNÍ SEZÓNU DO ŠPINDLU

24. prosince 2016

Udělat se svým životem něco zásadního se líp řekne, než udělá. O tom se asi už většina z nás někdy přesvědčila. Já si plánovala nejdřív odjezd do Irska, pak na Maltu a když ani to jaksi nevyšlo, tak jsem se rozhodla vypadnout aspoň na tři měsíce do Špindlu.

foto: Jan Vařeka
Ne, že by to byl ten zásadní krok, v který jsem tak doufala, ale to nevadí. Ne vždycky musí být radikální řešení ku prospěchu. Rozchod s přítelem – jak už to tak bývá - mi trochu zamíchal kartami a tak jsem se rozhodla toho využít a odjet tam, kam bych s ním nikdy jet nemohla - na hory.

Oproti životu na Maltě je to možná nuda, ale ne tak docela pro mě.

Neříkám nic. Jsem holka, co se maminky ptá, jak se zapíná pračka a rok zpátky jsem chtěla solit vodu, abych uvařila párek. Takže myšlenka samostatného života v zahraničí, byla možná krapet přehnaná. Zatím to vypadá, že tři měsíce mimo můj pokojíček bude pro mě dostatečná škola. Pro zatím..

Jako instruktor lyží a snowboardingu – tedy spíš lyží.

Ano.. bohužel jsem ještě ta generace, kterou rodiče místo na prkno postavili na lyže a ani jí nedali vybrat. A protože se snowboard zatím netěší takovému zájmu jako lyže, budu muset 90% času učit něco, co mě vlastně ani moc nebaví.. a ani mi to moc nejde..

Tak si říkám, jak těžký by asi bylo, udělat ze všech mých lyžařů snowboardisty.?

Jasně, to byl vtip. Tak trochu.. V lednu si plánuju dodělat druhou licenci a pak to třeba i zjistím. Snowboard je totiž hodně o stylu a zábavě samotné. Je to zkrátka úplně něco jiného než lyže. Je v tom víc svobody a míň pitomých pravidel, kterých mají lyže naopak spoustu. Pokud mi nevěříte, zkuste si udělat kurz. Zjistíte, že neumíte správně ani plužit..

Výhoda podobných kurzů, jsou ty možnosti.

Stačí umět nějaký ten jazyk a hned máte možnost relativně pohodové práce různě po světě. Já mám v plánu na příští rok třeba Nový Zéland, nebo Rakousko, pokud mi to moje příšerná němčina dovolí. 

Můj největší problém s vycestováním, byl totiž ten, že jsem nechtěla umývat nádobí, nebo uklízet pokoje v hotelu. To byl asi ten hlavní důvod, proč jsem odjezd neustále odkládala. Ano, možná to působí trochu rozmazleně, ale zamyslete se.. Kdybych to tehdy udělala, tak bych teď neměla licenci a ztrácela bych čas v práci, kterou bych nesnášela.

Myslím, že asi nemusím říkat, která cesta byla lepší. Občas se vyplatí, trochu si počkat. Někdy nás pak napadnou věci o kterých jsme doposud ani neuvažovali.


PS: Šťastné a veselé! :) 

by Corra

4 komentáře:

 1. Myslim, že si urobila rozumne a mame presne tie isté dôvody prečo nevycestovať skôr takže sme asi dve rozmaznané :) máš pekný blog čiže sa teším na dalšie a dalšie články :) www.veraparadis.com

  OdpovědětVymazat
 2. Ja lyže zbožňujem (hoci som na nich stála dvakrát), no snowboard by som si tiež rada skúsila - mám rada zimné športy, o tom ma presvedčili školské lyžiaraky a v Tátrách a na Donovaloch. :) Avšak pekný článok, páči sa mi tá myšlienka toho, že si spokojná, aj keď nie si na Malte alebo na inom krásnom a exotickom mieste. K šťastiu niekedy vôbec netreba až tak veľa a na dobré, ako píšeš, sa občas oplatí počkať.
  Zápisky jednej Alžbetky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. :) Navíc, na nějaké teplejší a exotičtější místa se taky ještě podívám.

   Vymazat

Latest Instagrams