INSTRUKTOREM VE ŠPINDLU #1

29. ledna 2017


První měsíc ve Špindlu je zamnou a i moje iluze jsou nenávratně pryč. Největším omylem byl nejspíš ten fakt, že bych si tu mohla něco vydělat. Myslím, že i přes zvýhodněnou stravu a ubytování jsem pořád ještě v mínusu.

S mojí marnotratnou povahou pařmenky je občas docela težké udržet se tu v plusu. 


I když zde přirozeně existuje něco jako Špindlovský underground, kde pivo stojí dvacku, tak já mám radši podniky, kde tomu tak není. Jsem hold taková. Mám ráda hezké prostředí a za to se platí.

Ubytování je pak kapitola sama pro sebe.. Nečekala jsem tří hvězdičkový hotel, ale aspoň internet, topení nebo třeba čistý pokoj bez MYŠÍ to tedy ano. Asi jsem ale náročná. Myš se prý jmenuje Klaudinka a mezi instruktory je to skoro celebrita. Aspoň mi nemusela žrát to tofife.

Co se týká mé lektorské práce, tak i tady jsem zažila pár krásných momentů.


1. Představte si, že se vám sejde šest dětí, z toho dva Poláci, dva Němci, jeden Čech a Ruská ubrečená holčička a vy jim máte vysvětlit co je to postavení pizza. (pluh) - A ne. Bohužel neumíte německy, polsky ani rusky.

2. Nevybuchnout smíchy, když za vámi přijde Polská maminka, že zrovna šuká (hledá) vašeho kamaráda, jestli nevíte kde je.

3. Vysvětlovat šokované skupince českých dětí, že čubka je Polsky špička a né to sprosté slovo, které někde už slyšeli, když vás ostřížím zrakem pozorují o dva metry dál stojící rodiče.


Být instruktorem není moc práce, je to spíš taková dovolená.


No můžete si vybrat. Můžete šetřit, nebo si to užít. Za mě tu zvítězila rozhodně druhá možnost. Smiřte se s tím, že poměr spánku, práce a alkoholu je dost vražedný a vaše výplata je spíš k smíchu, ale je to sranda. Člověk pozná nové lidi, naučí se prostě NEMÍT kocovinu a když začnete brát práci trochu s rezervou, tak i přes občasnou psychickou a spánkovou vyčerpanost si ten den dokážete pořádně užít. ☺

PS: Nakonec přidávám pár fotek a ODKAZ na reportáž z TV Nova. (0:55 - "Všichni naši instruktoři musí mít helmu." 7:07 - záběr na mě v čepici. :D )by Corra

2 komentáře:

  1. jééj je to pecká ze robiš niečo taketo aspon si to užiješ na svahu ;)

    http://teenmumy.blogspot.sk/

    OdpovědětVymazat
  2. Jojo, řekla bych, že je to jedna z těch méně otravných prací.. :D

    OdpovědětVymazat

Latest Instagrams