INSTRUKTOREM VE ŠPINDLU #2 aneb shrnutí mé sezóny

6. dubna 2017


Zimní sezóna je u konce a i já jsem zamířila konečně domů. Za ty tři měsíce jsem přibrala čtyři kila, moje pleť nasbírala pár nových pupínků a manikůra pro mě jakoby přestala existovat. Ale jsem doma a i přes těchhle několik nepříjemností musím říct, že rozhodně nelituji. 

I přes to... Začátky mé "kariéry" instruktora nebyli zrovna růžové. Po pár dnech ve školce s tlupou malých a obvykle uřvaných dětí, jsem měla chvílemi vážně chuť, vyrvat si všechny vlasy. 

Když jsem pak této skutečnosti upravila svůj přístup, tak mi vedení sdělilo, že naučit německy mluvící dítě brzdit, jde i jinak, než nechat ho párkrát vrazit do plůtku a čekat, že pak už ten pluh třeba použije. Není to zkrátka nic pro nemilovníky dětí..  

Ale abych jen nekritizovala. Pravdou je, že když začínáte v zaměstnání, tak málo kdy dostanete tu nejlepší práci v nabídce. Musíte se k ní vypracovat. Tady to znamená rozšířit si licence, zařadit si více jazyků a především odučit víc než jednu sezónu.

"Tenhle systém má motivovat k dalšímu vzdělávání."

Tohle mi řekl můj šéf, když jsem si (samozřejmě) na tento systém závěrem sezóny postěžovala. Nezakrývám, že jsem svým pracovním nasazením většině dech asi nevyrazila a vlastně si občas říkám, že je zázrak, že mě nevyhodili, ale to jsem já. Bylo mi to jedno. 

Poznala jsem plno nových, skvělých lidí, zažila super párty, tančila na baru, líbala dvojníka herce ze SONS, objevila kouzlo snow parku a opilé jízdy na sáňkách, naučila se žít s kocovinou, naučila jsem se taky nespat. Naučila jsem se toho a zažila spoustu, protože co večer to něco nového. 

Pro mě to byla nakonec spíš dovolená, na kterou jsem si v průběhu vydělávala. Z peněz mi toho moc nezůstalo, ale to bylo způsobeno spíše mým přístupem, než že by to nešlo. Takže bych tím nerada někoho odradila.

Špindl byl pro mě o lidech a zábavě. O možnosti jak strávit zimní sezónu jinak než na přepážkou v supermarketu, nebo sezením ve škole. Byla to zkušenost a myslím, že příští rok si ji ráda zopakuju.

Na závěr bych asi řekla, že jsem tu měla možnost prožít opravdu krásné tři měsíce a pokud byste chtěli zkusit žít na chvíli jinak, tak tohle může být pro vás třeba jedna z možností. NAKONEC PÁR FAKTŮ

Pracovala jsem pro: SKOL MAX
Moje licence: SKI D - čekatel na C - jízdy ( od března SNB C )
Plat: cca 135,-/h ( licence D ) cca 155,-/h ( licence C ) + 90,-/h prodloužení privátní lekce.
Průměrný počet hodin: 4-5h/den 
Jazyky: AJ (učila jsem polsky i německy)
Ubytování: Centrum - 4000,-/měsíc, Na pláních - 2500,-/měsíc (zajišťěné SKOL MAX)
Strava: cca 130,-/ den + 30,- stravenka na obědové menu. 
Alkohol: Netroufám si hádat.

Výhody a benefity: za 20 odpracovaných hodin u SKOL MAX máte nárok na vypůjčení pracovního mundůru, sezónní skipas za 500,-, zvýhodněné stravování a slevy na bazén, fitko nebo saunu. Za 200 hodin máte nárok na prolacení kurzovného.

 


by Corra


2 komentáře:

  1. Super..taky jsem tohle kdysi chtěla dělat, ale pak se na to nějak vykašlala, teď už bych do těch párty ale nešla, jsem už děsně stará a nic nevydržím :-D

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Možná bys byla ještě překvapená.. :D Je to vážně skvělý únik od běžného života. Ať už jen na víkendy, nebo na celou sezónu. Hodně lidí se pro to nakonec rozhodlo, přesně z tohohle důvodu.

      Vymazat

Latest Instagrams